Staff Members

Staff Members:

Sl.No. Teachers Name Designation Educational Qualification   Classes   Assigned
1 Ms. Sunita Panigrahee Principal M.A., M.Ed. XI/XII
2 Mr. Pradeep Kumar Panda Asst Director MA., LL.B. NA
3 Mr. N. Chandra Rao PGT M.A.(English), B.Ed. IX/X
4 Mr. K.Himachallam PGT M.A.(English) X,XI/XII
5 Mr. Smruti Ranjan Parida PGT MSc ( Appld. Math) XI/XII
6 Mr. Aditya Kumar Pati PGT M.Sc. (Mathematics) XI/XII
7 Mr. Sanjay Rath PGT B. Tech (EEE) XI/XII
8 Ms. Smruti Sangeeta Mahapatro PGT MBA(HR & Mkt.) XI/XII
9 Mr. Meghnad Biswal PGT BA, B.P.Ed XI/XII
10 Dr. Jitendra Kumar Sahoo PGT P.HD(Bio Technology) XI/XII
11 Mr. Jyotindra Kumar Nayak TGT M.A.(English),B.Ed. VI/VII/IX
12 Ms. Shammi Begum TGT M.A., B.Ed. PGDCA IV-VII/IX
13 Ms. Taradevi Chhetri TGT MA., B.Ed. IV-VII
14 Mr Srinivasa Rao Uttaraselli TGT MA., B.Ed. VIII & IX
15 Mr. Hemanta Kumar Mishra TGT B. Com(Hons)B.Ed VIII & X
16 Ms. S. Padmaja TGT M.A.,B.Ed VIII/IX/X
17 Mr. Krishna Chandra Padhi TGT B.Com.,B.Ed., Hindi Ratna III/IV/V/VI/VII
18 Mr. Alyana Lingaraju TGT MA(Telugu) VIII/IX/X
19 Ms. Jyotirmayee Mahapatro TGT M.A.(Odia), B.Ed. VIII/IX/X
20 Ms. Bhagyashree Mohapatra TGT B.A., B.Ed. VI/VII/IX
21 Mr. Bibhudatta  Dash TGT B.Sc,B.Ed.,M.Sc(Continue) VIII/IX/X
22 Ms. Smruti Snigdha Patnaik TGT B.Sc.,B.Ed., MTECH(IT) VIII/IX/X
23 Mr. Kamakshi Prasad Rath TGT B.Sc.(Maths),M.Sc.(Maths)Cont. III/V/VI/
VII/IX
24 Ms. M.  Sudha Madhuri TGT M.Sc.,B.Ed(Maths) IV/V/VI/VII
25 Mr. Raghunath Mishra TGT B.Sc., B.Ed. VIII/IX/X
26 Ms. Swapna Pattanayak TGT B.Sc.(Phy), B.Ed. VIII/IX/X
27 Ms. Reshma Choudhury TGT M.Sc.(Maths) IX/X
28 Ms. Sarita Panda TGT M.Sc, B.Ed. V-VII/IX
29 Ms. Deeptibai Singh TGT MA, B.Ed., PGDCA VIII/IX/X
30 Mr. Rabi Narayan Panda TGT M.A.(History) VIII/IX/X
31 Mr. Eshan Kumar Dash TGT M.A.(English), B.Ed. VIII/IX
32 Ms. Sanjukta Dash TGT M.A., B.Ed.Odia VI/VII
33 Ms. Rashmi Mishra TGT BA, B.Ed. III/V/VII
34 Ms. Sireesha Simhadri TGT(Lab Asst) B Sc. VIII/IX/X
35 Ms. Gitanjali Choudhary PRT B.A., B.Ed.,M.A. In Education III/IV/V/VI
36 Ms. Indira Kumari Patro PRT B.A., B.Ed. III/IV
37 Ms. Illa Nagamani PRT B.SC(Maths), Hindi Pandit II/III/IV/VI/VII
38 Ms. Vijaya Satapathy PRT B.A., (Hindi Ratna), B.Ed. I/II/III/V/VI
39 Ms. Anita Rath PRT M.A., PGDCA II-IV
40 Ms. Sanjukta Rajguru PRT B.A.(History) II
41 Ms. Mamta Rani Patnaik PRT B.A I/II
42 Ms. Sasmita Bantho PRT MA, B.Ed I/II
43 Ms. Sushmita Rani Panda PRT B.A. I/II
44 Ms. Sopna Kumari Patra PRT BA, B.Ed. UKG/I/II
45 Ms. Rashmibala Padhy PRT Higher secondary,NTT LKG/I/II
46 Ms. Bandaru Mohini PRT M.A(Telugu), B.Ed. III-VII
47 Ms. Mamta Kumari Panda PRT MBA, B.A, PGDCA III-VII
48 Ms. Sangeeta Padhy PRT B.A., Hindi(Ratna) I/II/IV/V/VII
49 Ms. Pushpanjali Panigrahi PRT B.A., B.Ed. I/II
50 Mr. Birokishore Singh Counselor MSW I-VII
51 Ms. Jyothi Bebartha PRT B.Sc., B.Ed. III-V
52 Ms. Rita Mallick PRT B.Sc., B.Ed. IV-VI
53 Mr. Kartik Vadavalasa PRT BA, B.Ed. I-IV
54 Mr. Sasanam Santosh Kumar PRT B.Sc., B.Ed.(Cont.) IV-VI
55 Mr. Prasant Kumar Mohanty PRT BA, B ED II-VII
56 Ms. Santoshini Das PRT BA, B ED II-VII
57 Ms Bhagyalakshmi Baroda PRT B Com B Ed II-VII
58 Mr. I Venkat Raman Music Teacher VIII I – VII
59 Mr. L jagannath Dance Teacher VIII I – VII
60 Ms. Janhavi Jena Dance Teacher Plus 2 Arts I – VII
61 Mr. Nageswar Mohapatra Taikondo Master BA I – VII
62 Mr. R Appana Pottery teacher V I – VII
63 Mr. Manoj Kumar Padhy Admin. Exe. B.Com., MSW, MLISC NA
64 Ms. Snigdha Satapathy Librarian M L I Sc NA
65 Mr. Harikrishna Luhakabat Office Helper Sastri in Sanskrit NA
66 Mr.Prosanto Kumar Panda Office Attendant Plus 2 Arts NA
67 Ms. Renuka Behera Aaya v NA
68 Ms Nagabansha kumari Washroom cleaner V NA
69 Ms. K. Narayanamma Aaya V NA
70 Ms. Rajalaxmi Luhakabat Aaya VIII NA
71 Ms. Pramita Patajoshi Aaya X NA
72 Ms. G Kanak Ratnam Aaya V NA
73 Ms. Bidyutprabha Mahapatra Aaya X NA
74 Lata  Bada Washroom cleaner V NA
75 Kasturi Bada Washroom cleaner V NA
76 Ms. S. Basanti Washroom cleaner III NA